Tipy na výlety v okolí DJ-PENZION VRACOV

VÝLETY V NÁDHERNÉM OKOLÍ

Okolí Vracova a Moravského Slovácka nabízí řadu úžasných výletních možností pro milovníky přírody, historie a kultury. Tento region je ideální pro cyklisty, turisty i rodiny hledající klidné procházky a zajímavá místa k objevování.

Cyklistické trasy: Moravské Slovácko je proslulé svými malebnými cyklostezkami, které vedou přes vinice, historická městečka a nádhernou přírodu. Mezi oblíbené trasy patří například:

  • Kyjovská vinařská stezka: Projeďte se mezi vinicemi a navštivte místní vinařství, kde můžete ochutnat vyhlášená moravská vína.
  • Baťův kanál: Tato trasa vás zavede podél historického vodního kanálu, ideálního pro cyklisty všech úrovní. Cestou narazíte na několik zastávek s možností občerstvení a odpočinku.
 

Turistické trasy:

  • Přírodní park Chřiby: Oblíbené turistické cíle jako hrad Buchlov, kaple sv. Barbory nebo rozhledna Brdo nabízejí nádherné výhledy a zajímavé historické památky.
  • Naučná stezka Váté písky: Tato stezka vás provede unikátní přírodní rezervací s písčitými dunami a bohatou faunou a flórou.
 

Kulturní a historická místa:

  • Kyjov: Město Kyjov, vzdálené jen několik kilometrů, je známé svými kulturními akcemi, trhy a historickými památkami. Nezapomeňte navštívit Kyjovský zámek a místní muzeum.
  • Vinařská oblast Mutěnice: Mutěnice jsou srdcem moravského vinařství. Můžete zde navštívit řadu vinných sklepů a degustovat místní vína.
 

Pro rodiny:

  • Zoologická zahrada Hodonín: Skvělé místo pro rodiny s dětmi, kde mohou vidět širokou škálu zvířat a užít si příjemný den na čerstvém vzduchu.
  • Koupaliště Kyjov: Ideální místo pro letní osvěžení s bazény a tobogány.
 

Ať už jste nadšený cyklista, milovník pěší turistiky, nebo jen hledáte klidné místo pro odpočinek, okolí Vracova vám nabídne nezapomenutelné zážitky a krásnou přírodu. Navštivte nás a objevte všechny poklady, které tento jedinečný region nabízí!

Vinařství pánů z Lipé

Vinařství Pánů z Lipé je prestižní vinařství nacházející se v srdci malebného Moravského Slovácka. Toto rodinné vinařství se pyšní dlouhou tradicí a vášní pro výrobu kvalitních vín, která jsou výsledkem pečlivě obdělávaných vinic a důsledného vinařského řemesla.

Nabízí širokou škálu vín, včetně bílých, červených a růžových, které získaly mnohá ocenění na domácích i mezinárodních soutěžích. Návštěvníci mohou zažít jedinečnou atmosféru vinařství při degustacích, prohlídkách vinných sklepů a naučných exkurzích po vinicích.

Pokud hledáte autentický zážitek spojený s ochutnávkou výjimečných moravských vín, Vinařství Pánů z Lipé je ideálním cílem vaší cesty. Pro více informací navštivte jejich webové stránky www.vinarstvipanuzlipe.cz

Barokní zámek Milotice

Zámek Milotice, často nazývaný „Perla jihovýchodní Moravy“, je jedním z nejkrásnějších barokních zámků v České republice. Tento 17. století skvost nabízí návštěvníkům bohatě zdobené interiéry, rozlehlý francouzský park s barokními sochami a krásnými zahradami. Kromě prohlídek můžete navštívit konírnu, kočárovnu nebo se projet na lodičkách po zámeckém rybníku. Zámek je také dějištěm mnoha kulturních akcí, jako jsou koncerty a historické slavnosti.

Pro více informací navštivte www.zamekmilotice.cz.

Baťův kanál

Baťův kanál, také známý jako Průplav Otrokovice-Rohatec, je historický vodní kanál na jihovýchodě Moravy. Postavený ve 30. letech 20. století, původně sloužil k přepravě lignitu pro továrny slavného podnikatele Tomáše Bati. Dnes je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí jedinečnou možnost poznávat krásy regionu z vodní hladiny.

Kanál je dlouhý 52 km a prochází malebnou krajinou plnou vinic, luk a historických památek. Podél trasy najdete řadu přístavů, kde si můžete pronajmout loď nebo hausbót, a také mnoho cyklostezek a pěších tras. Na své si přijdou i milovníci rybaření a vodních sportů.

Baťův kanál je ideální pro rodinné výlety, romantické plavby i aktivní dovolenou. Navštivte tento technický unikát a objevte kouzlo jihomoravské přírody a pohostinnosti.

Pro více informací navštivte www.batacanal.cz.

Barokní zámek Buchlovice

Barokní zámek Buchlovice, na úpatí Chřibů v jihovýchodní Moravě, je jednou z nejvýznamnějších barokních památek v České republice. Postaven na přelomu 17. a 18. století, zámek je obklopen nádherným anglickým parkem a italskou terasovitou zahradou. Návštěvníci mohou obdivovat bohatě zdobené interiéry, historický nábytek a sbírky umění. Zámek pořádá kulturní akce, koncerty a tradiční slavnosti.

Pro více informací navštivte www.zamek-buchlovice.cz

 

Jak se k nám dostanete?

DJ Penzion Vracov

Náměstí míru 210, 696 42 Vracov

Telefon: ‭‭+420 777 007 743

DJ – Penzion Vracov | © Copyright 2024 | Patrikorsak.cz |

Translate »